VAN-BİTLİS KÜLTÜR TURU (30 Haziran-2 Temmuz)

1.Gün (30 Haziran Çarşamba) : İSTANBUL – MUŞ – BİTLİS - AHLAT – TATVAN

Sabah 05.30’da Sabiha Gökçen Havaalanı’nda Pegasus Havayolları kontuarında rehberimiz ve acente yetkilimizle buluşma, check-in ve bagaj işlemlerinin ardından 07.00'de hareket eden uçağımızla 08.55'te Muş Havaalanı’na varış. Alanda bizi bekleyen aracımıza yerleşmenin ardından BİTLİS’e hareket. (Muş Havaalanı-Bitlis 83km)

Bitlis’te rehberimizin anlatımında ziyaret edeceğimiz yerler; Zülküf A.s Kabri, Feyzullah Ensârî Hz. Kabri, İmam Küfrevî Hz. Kabri, Bitlis Ulu Camii, Şerefiye Camii, İslahiye Medresesi, seyir terası ve Bitlis çarşısı. Öğle yemeği (Büryancı Azmi) ve dileyenlerin Bitlis’in meşhur balından alabileceği kısa alışveriş molasının ardından, Özbekistan'ın Buhara ve Afganistan'ın Belh kentleri ile birlikte "Kubbet-ül İslam" olarak adlandırılan dünyadaki 3 beldeden biri olan AHLAT’a hareket ediyoruz. (Bitlis-Ahlat arası 61km) Ahlat kümbetleri, Orhun Abideleri’nden sonra Türk İslam coğrafyası için en önemli eserlerden olan, üzerlerindeki kabartma ve oyma işlemelerle 8 bin 200 mezar taşını içeren Selçuklu Kabristanı, Abdurrahman Gazî Türbesi, Emir Bayındır Köprüsü, İskenderpaşa Camii, Ahlat’ta ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Daha sonra TATVAN’a hareket ediyoruz (Ahlat-Tatvan 43km), akşam yemeği ve konaklama Tatvan'daki otelimizde. ( Alkolsüz 4* The Crater Otel, 4* Taşar Otel vb.)

2.Gün (1 Temmuz Perşembe) : EL-AMAN KERVANSARAYI - NEMRUT DAĞI VE KRATER GÖLÜ- AKDAMAR ADASI–VAN KEDİ EVİ

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından bavullarımızla birlikte aracımıza yerleşiyoruz. Rehberimiz eşliğinde Rahva düzlüğünde bulunan tarihî El-Aman Kervansarayı’nı ziyaretin ardından, ülkemizin en önemli ve bâkir doğal güzelliklerinden Nemrut Krateri’ni görmek üzere aracımızla 2250m rakımdaki Nemrut Dağı’na hareket ediyoruz. Dünyanın ikinci, Türkiye'nin ise en büyük krater gölü olma özelliğine sahip Nemrut Krater Gölü’nü (Sıcak ve Soğuk göller), buhar bacalarını ve endemik bitki türlerinin yetiştiği, kendine has bir mikrokliması olan Nemrut Kalderası’nın güzelliklerini gezip muhteşem fotoğraflar çektikten sonra Tatvan merkeze dönüp serbest öğle yemeği ve namaz molası veriyoruz. Daha sonra meşhur Akdamar Adası ve ada üzerinde bulunan Surp Haç Kilisesi’ni (Akdamar Kilisesi) görmek üzere Van’ın Gevaş ilçesine doğru yola revân oluyoruz. (Tatvan-Gevaş 101km) Gevaş İskelesi’nden tekneye binip, Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü üzerinde hoş bir deniz (Van’lılar Van Denizi derJ) yolculuğu sonunda Akdamar Adası’na varıyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde kiliseyi gezip adada kısa bir serbest gezme ve fotoğraf çekme molası sonrasında tekrar tekne ile iskeleye dönüyoruz. Aracımızla VAN merkeze doğru hareket edip Van’da ilk olarak akşam yemeğini alacağımız restorana geçiyoruz. Yemek sonrasında meşhur Van kedisini görmek üzere Van Kedi Evi’ni ve hemen yanında bulunan, Urartu dönemine ait takıları o dönemdeki tekniklerle yapan gümüş atölyesini ziyaret ediyoruz. Dileyenlerin alışveriş yapabilmesi için kısa bir alışveriş molasından sonra Van’da konaklayacağımız otelimize giriş yapıyoruz. (Alkolsüz 4* Royal Palas Hotel vb)

3.Gün (2 Temmuz Cuma): ÇAVUŞTEPE KALESİ –HOŞAP KALESİ – ESKİ VAN - VAN KALESİ - İSTANBUL

Sabah otelden bavullarımız ile birlikte ayrılıp meşhur Van kahvaltısını Van’ın en güzel kahvaltı salonlarından birinde almak üzere Van Gölü’nün Edremit sahiline geçiyoruz. Kahvaltıdan sonra Van’ın Gürpınar ilçesinde bulunan Urartu’lar döneminden kalma Çavuştepe Kalesi (Van’a 25km) ve Güzelsu mahallesinde bulunan, geçmişi itibariyle Urartu Devleti’ne kadar uzanan, Osmanlı Devleti'ne tabi Mahmûdî Beyleri'nin yaptırdığı şekliyle günümüze ulaşmış olan şato görünümlü Hoşap Kalesi’ni (Van’a 60km) rehberimizin anlatımıyla gezdikten sonra Van merkeze geri dönüyoruz. Van merkezde öğle yemeği, namaz ve Van Otlu peynir alışverişi için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Eski Van kalıntıları, Hüsrev Paşa Camii ve Van Kalesi’ni geziyoruz.

Gezimizin sonunda Van Havaalanı'na geçiyor ve Pegasus Havayolları’nın 19.30 uçağı ile İstanbul’a havalanıyoruz. 21.40'ta Sabiha Gökçen Havaalanı’na iniyor ve bu güzel Doğu Anadolu yolculuğumuzun sonunda değerli hatıralar ve dostluklar kazanmış olarak vedalaşıyoruz. Nice güzel seyahatlerde buluşmak dileği ile..

 

DAHİL

* Pegasus Havayolları İstanbul (S. Gökçen) - Muş ve Van – İstanbul (S.Gökçen) ekonomi sınıfı uçak biletleri
* 2 gece 4 yıldızlı otellerde konaklama
* 2 kahvaltı (Biri otelde açık büfe kahvaltı, diğeri Edremit Sütçü Murat Van Kahvaltı Salonu’nda serpme Van kahvaltısı)
* 2 set menü akşam yemeği (Biri otelde diğeri restoranda)
* Lüks araçla gezi programında belirtilen tüm tur ve transferler (Kişi sayısına göre minibüs, midibüs veya otobüs kullanılacaktır.)
* Akdamar Adası gidiş-dönüş tekne ücreti
* Programdaki tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
* Otoyol ve otopark ücretleri
* Worldventure Turizm profesyonel rehberlik hizmeti
* Zorunlu seyahat sigortası
* Tur boyunca yeterli olacak miktarda hijyen kiti ve su

HARİÇ

* İlk gün kahvaltı
* Öğle yemekleri
* Son gün akşam yemeği
* Otel ekstraları, bahşiş
* Yolda alınan yiyecek ve içecekler
* Kişisel harcamalar ve dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm harcamalar

 

ÜCRET

 

Kişi başı Ücret

İki kişilik odada konaklayan yetişkin

2150TL

Üç kişilik odada konaklayan yetişkin

2145TL

Tek kişilik odada konaklayan yetişkin

2280TL

0-1,9 yaş çocuk

150TL

2-6 yaş çocuk

1795TL

6-12 yaş çocuk

2035TL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

 • Kontenjanımız sınırlıdır, başvurularınızı aşağıdaki telefon numaramız ve mail adresimiz üzerinden yapabilirsiniz :

Gsm : 05541722800 E-mail : info@worldventureturizm.com

 • Başvuru sırasında toplam bedelin en az %50’si havale/EFT yolu ile alınır. Kalan miktar en geç 10 Haziran tarihine kadar aynı yol ile alınır.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
 • Konaklayacağımız oteller Covid19 konusunda Güvenli Turizm Sertifikası’na sahiptir.
 • Araçlarımızda Covid19 tedbirleri çerçevesinde tur öncesinde dezenfeksiyon yapılır, araçlarda dezenfektan bulundurulur.
 • Tüm misafirlerimize tur boyunca yeterli olacak miktarda maske ve dezenfektan dağıtılacaktır.
 • Tüm misafirlerimizin tur boyunca kapalı alanlarda doğru şekilde maske takması zorunludur.
 • Tüm turlarımızda helal yemek ve namaz hassasiyeti gözetilir.
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Rehberimiz, hava ve yol durumuna göre tur programı içeriğinin sıralamasında değişiklikler yapabilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplara özel tur programları düzenlemekteyiz.

İPTAL KOŞULLARI

 • Mücbir sebeplerle (salgın, savaş, olumsuz hava koşulları vb sebebi ile uçuş iptali, seyahat yasağı gibi) yapılan iptallerde ödenen ücret acenta tarafından aynen iade edilecektir.
 • Mücbir sebepler dışındaki iptallerde, programın başlamasına;

- 30 gün kalana kadar yapılan iptallerde (ilgili firmaya ödenmiş ise) uçak, tren ve gemi biletlerinin,

- 29 günden 15 gün kalana kadar yapılan iptallerde program bedelinin %35'inin,

- 15 gün ve daha az kalana kadar yapılan iptallerde program bedelinin %100'ünün acentaya ödenmesi gerekmektedir.