Uçaklı GAP Turu (13-16 Kasım)

1.Gün (13 Kasım Cumartesi) : İSTANBUL - MARDİN - ŞANLIURFA

Sabah saat 05.30’da Sabiha Gökçen Havaalanı Giden Yolcu Salonu Türk Hava Yolları Anadolu Jet kontuarında buluşuyoruz. Bagaj ve check in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK7208 sefer sayılı saat 07.15 uçağı ile Mardin’e hareket ediyoruz, varışımız 09.05.

Havaalanı’nda bizi bekleyen aracımıza yerleşip Mardin turumuza başlıyoruz. Mardin’de göreceğimiz yerler; Kasımiye Medresesi, Şeyh Çabuk Camii ve Türbesi, Eski Mardin Evleri, abbaralar, Mardin Müzesi, Latifiye Camii, Mardin Ulu Camii, Mardin Çarşısı, Kayseriye Pasajı, Eski PTT binası, Şehidiye Medresesi ve öğle yemeği için serbest vakitten sonra (Al Hayal Restoran), Deyrul Zafaran Manastırı. Mardin turumuzu burada tamamlayıp aracımızla Şanlıurfa’ya doğru hareket ediyoruz. (Mardin-Şanlıurfa 192km) Şanlıurfa'ya girişte Hz. Eyyüb Peygamber Sabır Makamı’nı ziyaret ediyoruz. Buradan otelimize geçiyor ve odalara yerleşmenin ardından, sıra gecesi eşliğinde akşam yemeğimizi almak üzere otelimizin grubumuza özel olarak tahsis ettiği mağara odaya geçiyoruz. Urfa’nın en iyi grubunun performansı ile klasik usûlde bize özel olarak gerçekleşecek bu muhteşem bir akşam yemekli sıra gecesi sonrası otelimizde konaklama. (5* Şanlıurfa El Ruha Otel vb)

2.Gün (14 Kasım Pazar) : ŞANLIURFA - GÖBEKLİTEPE - BİRECİK - HALFETİ - ADIYAMAN

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında rehberimiz eşliğinde Halil-ür Rahman Camii, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz. İbrahim'in doğduğu mağara (Mevlid-i Halil Mağarası), Rızvaniye Medresesi, Bedesten, Sipahi Pazarı ve Gümrük Hanı’nı geziyoruz. Buradan; M.Ö. dokuz binli yıllara tarihlenen ve dünyanın bilinen en eski kült yapılar topluluğu olması sebebi ile tarihin sıfır noktası olarak adlandırılan, bugüne kadar yazılan insanlık tarihini birçok açıdan kökten değiştiren Göbekli Tepe’ye geçiyoruz. (Şanlıurfa merkez-Göbeklitepe 20km) Göbeklitepe’den sonraki ziyaret noktamız, Şanlıurfa’nın kelaynak kuşları ile ünlü ilçesi Birecik. (Göbeklitepe-Birecik 100km) Burada Halfeti lezzetlerini tadabileceğiniz güzel bir restoranda serbest öğle yemeği (ekstra) ve namaz molası verdikten sonra Kelaynak Üretim İstasyonu’nu ziyaret ederek nesli tükenme tehlikesi altında olan kelaynak kuşlarını görüyoruz. Ardından Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesine doğru devam ediyoruz. (Birecik – Halfeti 42km) Halfeti, dünyada siyah gülün yetiştiği tek yer olması ve 2000 yılında GAP Projesi kapsamında Birecik Barajı’nın yapılmasıyla sular altında kalan köyleri üzerinde yapılan tekne turları ile turistik bir cazibe noktası. Fırat Nehri üzerinde yaklaşık 1 saatlik hoş bir tekne turu yapıyoruz. Tekne turumuz esnasında Çekem Mahallesi’ni, Savaşan Köyü’nü, Rum Kale’yi görüp sular altında kalan camilerin su üstünde kalan minareleri, evleri, ağaçları, mağaraları, manastırları fotoğraflama imkanı bulacağız. Tekne turu sonrasında Adıyaman’a doğru yola çıkıyoruz.(Halfeti-Adıyaman 117km) Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (4* White Star Hotel vb)

3. Gün (15 Kasım Pazartesi) : NEMRUT DAĞI MİLLİ PARKI - DİYARBAKIR

Birkaç saat dinlenme molasından sonra gece 04.00-04.30 civarında otelimizin önünden özel minibüslerle Nemrut Dağı’na doğru hareket ediyoruz, en unutamayacağımız maceramız başlıyor!:) 2150 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı, 1987 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesi'ne girmiş. Nemrut Dağı’nı bu kadar değerli yapan; üzerinde bulunan antik mezar, anıtsal heykeller, mimari kalıntılar, benzersiz gün doğumu ve gün batımı manzarası. Eski çağlarda dağın yamaçlarında hükümdarlık yapmış olan Kommagene Kralı I. Antiochos, Helenistik dönemin en görkemli kalıntılarını burada bırakmış. Minibüslerimiz bizi 1950m yüksekliğe kadar çıkarıyor. Buradaki tesiste sabah namazını kıldıktan sonra Nemrut Dağı zirvesine yürüyüşümüz başlıyor. Yolun ilk kısmı düzgünce yapılmış geniş ve alçak basamaklarla başlıyor, sonrasında dağın etrafını dolanan kıvrımlı patika yollardan 1500m kadar bir rampayı yürüyerek doğu terasına ulaşıyoruz. Güneşin doğuşunu beklerken üşümemek için sıkı giyinmeye dikkat!:) Güneşin muhteşem doğuşunu ve Kral Antiokhus, Herakles, Zeus, Fortuna ve Apollo’nun milattan öncesinden kalma heykellerindeki yansımasını seyredip bol bol fotoğrafladıktan sonra batı ve kuzey teraslarını da gezip dönüş yoluna geçiyoruz. Nemrut Dağı’ndan sonra Kommagene Krallığı’ndan bize miras kalan diğer tarihi ören yerlerini; Arsemia (Eski Kale), Selçuk Köprüsü, Eski Kahta Kalesi (Yeni Kale) ,Cendere Köprüsü, Karakuş Tümülüsü’nü gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. (Adıyaman-Diyarbakır 204km) Diyarbakır’da otelimize yerleşip kısa bir dinlenme molasının ardından Diyarbakır’ın yöresel lezzetlerini tadabileceğimiz güzel bir restoranda akşam yemeği, Hevsel Bahçeleri manzarası, On Gözlü Köprü, Dicle Nehri kenarında çay keyfi ile günü noktalayıp otelimize dönüyoruz. (5* Radisson Blu Hotel vb.)

4.Gün (16 Kasım Salı) : DİYARBAKIR – İSTANBUL

Kahvaltı sonrası otelden bavullarımız ile ayrılarak Diyarbakır gezi programımıza başlıyoruz. Rehberimiz eşliğinde gezeceğimiz yerler; Nebî Camii, Diyarbakır Surları, Dağ Kapı, Sahat Bin Vakkas (r.a) Kabri, Hz. Süleyman Camii ve 27 Sahabe Türbesi, Ulucami, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Hasan Paşa Hanı ve Dört Ayaklı Minare. Serbest öğle yemeği molasından sonra Diyarbakır’ın “Peygamberler Diyarı”olan ilçesi Eğil’e doğru hareket ediyoruz. (Diyarbakır Merkez-Eğil 50km) Kur'an-ı Kerim'de isimleri geçen Zülkifl (a.s) ile Elyesa (a.s) ve Nebi Harun-i Asefi (a.s), Nebi Hallak (a.s), Nebi Harut (a.s), Nebi Zünnun (a.s), Nebi Hürmüz (a.s), Nebi Ömer (a.s) ve Danyal (a.s) dahil 9 peygamberin medfun olduğu rivayet edilen peygamber kabirlerini ziyaret ediyoruz.

Ziyaretimizin ardından aracımızla Diyarbakır Havaalanı’na hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları TK7215 sefer sayılı 20.35 uçuşuyla İstanbul’a dönüyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na varış saat 22:35’te.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları Anadolu Jet ile İstanbul-Mardin ve Diyarbakır-İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Programda belirtilen tüm turlar (Ekstra tur satışı yoktur, tüm turlar ücrete dahildir.)
 • Tur boyunca yapılacak tüm transferler (Nemrut Dağı transferleri minibüsler ile, diğer transferler kişi sayısına göre otobüs veya yarım otobüs ile gerçekleştirilecektir.)
 • 2 gece 5*, 1 gece 4* otellerde konaklama
 • 3 set menü akşam yemeği (İkisi otellerde, biri restoranda)
 • Şanlıurfa’da grubumuza özel akşam yemekli sıra gecesi
 • Halfeti tekne turu
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Tüm vergiler

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün kahvaltı
 • Öğle yemekleri
 • PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar
  Yurtiçi uçuşlarda tam aşılanmış kişilerden PCR testi istenmemektedir. Tam aşılanmış olmak için 2. doz aşınızın üzerinden en az 14 gün geçmesi gerekmektedir. Tam aşılanmamış kişilerden gidiş ve dönüşte son 48 saat içerisinde yapılmış PCR testi istenmektedir. Bu tur için tam aşılanmamış kişilerin gitmeden önce 1 kez ve dönüşte 1 kez PCR testi yaptırmaları gerekmektedir.
 • Müze giriş ücretleri (Müzekart almanız tavsiye edilir.)
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları, bahşiş
 • Şahsi harcamalar ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

ÜCRET

YETİŞKİN

ÇOCUK

İki kişilik odada kişi başı

2550TL

0-2 Yaş

150TL

Üç kişilik odada kişi başı

2545TL

2-6 Yaş

1800TL

Tek kişilik odada kişi başı

2875TL

6-12 Yaş

2200TL

* Çocuk fiyatları iki yetişkin ile aynı odada konaklama koşuluyla geçerlidir.

* 0-6 Yaş çocuk fiyatları yataksızdır.

 

BAŞVURU VE İPTAL ŞARTLARI

 • Ödemenin en az %50’si kayıt sırasında banka havalesi yolu ile alınır. Kalan miktar, 2 Ekim tarihinde hepsi tamamlanmış olacak şekilde birkaç taksitle havale yapılabilir.
 • Programın başlamasına;
 • 30 gün kalana kadar yapılan iptallerde (ilgili taşıma şirketine ödenmiş ise) uçak, tren ve gemi biletlerinin,
 • 29 günden 15 gün kalana kadar yapılan iptallerde program bedelinin %50'sinin,
 • 15 gün ve daha az kalana kadar yapılan iptallerde program bedelinin %100'ünün acentaya ödenmesi gerekmektedir.
   

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
 • Rehberimiz, acentemizin onayı ile tur programında değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
 • Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde acente tarafından tur iptal edilebilir. Böyle bir durumda son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.
 • Havayolu şirketlerinde sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Yolcunun herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal, iade veya değişiklik yapılamaz.
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme ihtimalini kabul ederek geziyi satın almıştır.