Doğu Masalı Turu "KARS-SARIKAMIŞ-IĞDIR-DOĞUBEYAZIT-ERZURUM"

1.Gün (18 Kasım Perşembe) : İSTANBUL – KARS

Sabah saat 07.15’te Sabiha Gökçen Havaalanı Giden Yolcu Salonu Türk Hava Yolları kontuarında buluşuyoruz. Bagaj ve check in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları Anadolu Jet TK7202 sefer sayılı saat 08.50 uçağı ile Kars’a hareket ediyoruz, varışımız 10.50. Havaalanı’nda bizi bekleyen aracımıza yerleşip, rehberimiz eşliğinde Kars turumuza başlıyoruz.

Birçok yerde Baltık mimarisine ait taş binaları göreceğimiz Kars turumuzda gezeceğimiz yerler; Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi (Kanlı Tabya), öğle yemeği için serbest zaman, Hasan Harakanî Hz. Türbesi, Fethiye Camii, Kümbet Camii (Eski Havariler Kilisesi), Defterdarlık Binası, Namık Kemal Evi, Hamam, Tarihi Taş Köprü.

Dileyen misafirlerimizin Kars Gravyeri, Kars kaşarı, tereyağ vb alabilmesi için meşhur bir peynircide vereceğimiz serbest zaman sonrası yöresel akşam yemeği almak üzere Ölçülü Köyü’ne geçiyoruz. Köyde bulunan kiliseyi görüp akşam yemeği alacağımız, yerel bir ailenin işlettiği yöresel restorana geçiyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama için dere kenarındaki, 1879’da Baltık mimarisi ile yapılmış tarihî otelimize geçiyoruz. (Hotel Katerina Sarayı)

2.Gün (19 Kasım Cuma) : ANİ HARBELERİ – ÇILDIR GÖLÜ

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabeleri’ne doğru yola çıkıyoruz. (Kars-Ani 45km) Burada kalıntılarını göreceğimiz yapılardan bazıları; Surlar, Aslanlı Kapı, Büyük Katedral, Aziz Gregor Kilisesi, Surp Kirkor Kilisesi, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Camii. Ani Harabeleri’ni gördükten sonra 123 km2 alanı ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük ikinci gölü olan Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Cuma namazı için uygun bir yerde mola verip yolumuza devam ediyoruz. (Ani – Çıldır 129km) Kışları genelde buz tutan (bu dönemde buz olmaz, belki kar olabilir) Çıldır Gölü’nde vereceğimiz serbest zamanda dilerseniz (ekstra) göl kenarındaki tesiste, gölden tutulan sarı balıkların ve Harakânî çorbasının tadına bakabilirsiniz. Sonrasında Kars’a dönüş için hareket ediyoruz. Dönüşte Arpaçay Yalınçayır Malakan Köyü’ne uğruyor ve artık yaşayan Malakan kalmamasına rağmen eski haliyle korunan bu köyde kısa bir fotoğraf molası vererek yolumuza devam ediyoruz. (Çıldır-Kars 92km) Akşam yemeği ve otelimizin önünde nehir kenarında, canlı müzik ve ateş eşliğinde çaylarımızı yudumladıktan sonra konaklama otelimizde. (Hotel Katerina Sarayı)

3.Gün (20 Kasım Cumartesi) : KARS – IĞDIR – AĞRI DOĞUBEYAZIT - KARS

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesine doğru yola çıkıyoruz. (Kars-Doğubeyazıt 188km) Yol üzerinde bulunan Iğdır’ın Tuzluca bölgesindeki Tuz Mağarası’nı ve panoramik olarak Iğdır şehir merkezini gezdikten sonra Doğubeyazıt’a devam ediyoruz. (Iğdır-Doğubeyazıt 50km) Doğubeyazıt’ta dileyenlerin öğle yemeği (ekstra) alabileceği, Ağrı Dağı manzaralı bir restoranda serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrasında Ahmed-i Hânî Türbesi ve İshakpaşa Sarayı’nı rehberimizin anlatımları eşliğinde ziyaret ediyoruz. Gezimiz sonrasında Kars’a doğru dönüş yoluna çıkıyoruz. Akşam yemeğimizi Kafkas Halk Dansları Gösterisi eşliğinde yöresel bir ziyafet şeklinde alacağımız Kaz Evi’ne geçiyoruz. Daha sonra konaklamak üzere otelimize geçiyoruz. (Hotel Katerina Sarayı)

4.Gün (21 Kasım Pazar) : KARS – SARIKAMIŞ – ERZURUM - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Kars’ın Sarıkamış ilçesine doğru yola çıkıyoruz. (Kars-Sarıkamış 57km) . Sarıkamış’ta Şehitlik ve Katerina’nın Av Köşkü’nü gördükten sonra Sarıkamış Kayak Merkezi’nde kısa bir serbest zaman veriyor ve Erzurum’a doğru yola koyuluyoruz. (Sarıkamış-Erzurum 158km) Yol üzerinde tarihî Çoban Köprüsü’nü görüyor ve Erzurum’a devam ediyoruz. Erzurum’da dileyenlerin cağ kebabı alabilecekleri bir restoranda sersbest öğle yemeği (ekstra) molasından sonra Erzurum şehir turumuz başlıyor. Rehberimiz eşliğinde Erzurum’da göreceğimiz yerler; Üç Kümbetler, Paşabey Konağı, Gürcü Mehmet Paşa Camii, Çifte Minareli Medrese, Erzurum Ulu Camii, Erzurum Kalesi, Cimcime Hatun Türbesi, Lala Mustafa Paşa Külliyesi, Yakutiye Medresesi, Erzurum Evleri.

Turumuzun sonunda Erzurum Havaalanı’na hareket ediyoruz. THY Anadolu Jet TK7409 sefer sayılı 19:50 uçağı ile Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket ediyoruz. Varış 21.50.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları İstanbul-Kars ve Erzurum-İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Programda geçen tüm tur ve transferler (Ekstra tur satışı yoktur, tüm turlar dahildir. Kişi sayısına göre minibüs, midibüs veya otobüs kullanılacaktır.)
 • Kars’ta 3 gece butik otelde konaklama (Hotel Katerina Sarayı)
 • Otelde 3 açık büfe kahvaltı
 • Kars Kaz Evi’nde akşam yemeği (Evelik Çorbası veya Kesme Aşı, Kete, Yöresel Coğrafi İşaretli Peynir, Hangel, Acem mutfağından Piti, Haşıl, Kaz eti -Bulgur pilavı eşliğinde, Yöresel Umaç Helvası, El Yapımı Reyhan Şerbeti, çay,su)
 • Ölçülü Köyü’nde yöresel akşam yemeği (Evelik çorbası, tercihe göre kaz ciğeri veya kaz eti veya Kars kavurması, pilav, hengal, sarı yağ, çeçil peynir, tandırda sıcak lavaş, salata, turşu, köy ayranı, umaç helvası, çay, kahve)
 • Otelde set menü akşam yemeği (Ayran aşı çorbası, köfte, patates püresi, salata, sütlaç, meşrubat, açık havada ateş başında çay)
 • Kars Kaz Evi’nde Kafkas Halk Dansları Gösterisi
 • Otoyol ve otopark ücretleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Tüm vergiler

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün kahvaltı
 • Öğle yemekleri
 • PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar
  Yurtiçi uçuşlarda tam aşılanmış kişilerden PCR testi istenmemektedir. Tam aşılanmış olmak için 2. doz aşınızın üzerinden en az 14 gün geçmesi gerekmektedir. Tam aşılanmamış kişilerden gidiş ve dönüşte son 48 saat içerisinde yapılmış PCR testi istenmektedir. Bu tur için tam aşılanmamış kişilerin gitmeden önce 1 kez ve dönüşte 1 kez PCR testi yaptırmaları gerekmektedir.
 • Müze giriş ücretleri (Müzekart almanız tavsiye edilir.)
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları, bahşiş
 • Şahsi harcamalar ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

ÜCRET

YETİŞKİN

ÇOCUK

İki kişilik odada kişi başı

2300TL

0-2 Yaş

150TL

Üç kişilik odada kişi başı

2290TL

2-6 Yaş

1700TL

Tek kişilik odada kişi başı

2550TL

6-12 Yaş

2020TL

* Çocuk fiyatları iki yetişkin ile aynı odada konaklama koşuluyla geçerlidir.

* 0-6 Yaş çocuk fiyatları yataksızdır.

 

BAŞVURU VE İPTAL ŞARTLARI

 • Ödemenin en az %50’si kayıt sırasında banka havalesi yolu ile alınır. Kalan miktar, 2 Kasım tarihinde hepsi tamamlanmış olacak şekilde birkaç taksitle havale yapılabilir.
 • Programın başlamasına;
 • 30 gün kalana kadar yapılan iptallerde (ilgili taşıma şirketine ödenmiş ise) uçak, tren ve gemi biletlerinin,
 • 29 günden 15 gün kalana kadar yapılan iptallerde program bedelinin %50'sinin,
 • 15 gün ve daha az kalana kadar yapılan iptallerde program bedelinin %100'ünün acentaya ödenmesi gerekmektedir.
   

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
 • Rehberimiz, acentemizin onayı ile tur programında değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
 • Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde acente tarafından tur iptal edilebilir. Böyle bir durumda son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.
 • Havayolu şirketlerinde sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Yolcunun herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal, iade veya değişiklik yapılamaz.
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme ihtimalini kabul ederek geziyi satın almıştır.