FETHİYE MAVİ TUR (26-29 Ağustos)

MUHAFAZAKAR OTEL KONAKLAMALI, TEKNE TURLU

HERŞEY DAHİL TATİL PROGRAMI

1. Gün (26 Ağustos Perşembe) : FETHİYE KOYLARI TEKNE TURU

Misafirlerimizle saat 09.30 - 10.00 arası Fethiye Otogar’da buluşuyor ve üzeri açık aracımıza yerleşiyoruz. (Fethiye’ye uçak ile gelen misafirlerimiz Dalaman Havaalanı’ndan çıkar çıkmaz sol karşı tarafta bulunan Havataş veya Muttaş servis araçları ile 1 saatte Fethiye Otogar’a ulaşabilirler. Bagaj alımı için geçen süre de düşünüldüğünde, Dalaman’a en geç saat 08.30’da inecek şekilde uçak saati tercihi yapılması gerekmektedir.)

Yanımıza sadece teknede lazım olacak malzemelerimizi (tesettür mayosu, terlik, havlu, güneş kremi, maske&şnorkel vb) alıp aracımızla Fethiye marinaya hareket ediyoruz. Bavullarınız arkadaşlarımız tarafından otel resepsiyonuna bırakılacaktır.

Marinada bizi bekleyen özel teknemize geçip, bu nezih tatil beldemizin muhteşem koylarında yüzerek günümüzü keyifle geçireceğimiz harika bir yolculuğa çıkıyoruz. Öğle yemeği teknede. (Tercihe göre balık, köfte veya tavuk, makarna, mezeler, birer adet soğuk içecek, çay) Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak banana, deniz yatağı gibi deniz aktiviteleri ile gününe biraz daha adrenalin katabilir. Saat 18.00 civarında turumuzu tamamlayıp tekneden iniyor ve aracımızla otelimize geçiyoruz. Check in ve akşam yemeğinin ardından konaklama otelimizde (3,5 yıldız kalitesinde muhafazakar Zehra Tatil Köyü veya Zehra Otel)

 

2.Gün (27 Ağustos Cuma) : ÖLÜDENİZ, BABADAĞ, KELEBEKLER VADİSİ, FARALYA

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında aracımızla otelden hareket ediyoruz Fethiye’nin en güzel, nezih, sakin kıyılarından Faralya hattını keşfe çıkıyoruz. Babadağ’ın eteklerinde tarihî Likya Yolu’nun başladığı noktaya aracımızla tırmanıyor, bu seyir noktasından Ölüdeniz’in yukarıdan muhteşem panaromik manzarasını seyrediyor, fotoğraflıyor ve rehberimizin bölge hakkındaki anlatımlarından istifade ediyoruz. Daha sonra bir tarafı masmavi deniz diğer tarafı ormanlık ve yer yer küçük yerleşim noktalarına rastlayacağımız Faralya kıyılarında güzel manzaraları izleyerek, kekik kokularını içimize çekerek ilerliyoruz. Yolumuzun üzerinde Kelebekler Vadisi’ni panaromik olarak yukarıdan görebileceğimiz ve muhteşem fotoğraflar çekebileceğimiz noktada kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra Kabak Koyu istikametinde ilerleyerek muhteşem, özel bir koya ulaşıyoruz. Çam ağaçları, tertemiz berrak denizi, kayalıklı muhteşem manzaralı sahili, aile işletmesi olan küçük nezih kafesi, duş, WC, kameriye imkanları olan bu sakin koyda günümüzün geri kalanını geçiriyoruz. Öğle yemeğimizi burada alıyor, bu güzel koyda bol bol yüzüyor, ağustos böceklerinin yaptığı müzik eşliğinde çayımızı-kahvemizi yudumlayarak dinleniyoruz. (Cuma namazı için erkek misafirlerimiz köyün camisine araçla götürülüp getirilecektir.) Akşama doğru otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde. (3,5 yıldız kalitesinde muhafazakar Zehra Tatil Köyü veya Zehra Otel)

 

3.Gün (28 Ağustos Cumartesi) : ÖLÜDENİZ (KUMBURNU PLAJI VE ÖLÜDENİZ KOYLARI TEKNE TURU)

Otelde alacağımız erken bir kahvaltı sonrasında saat 08.15’te aracımızla otelden hareket ediyoruz. Amacımız, henüz kalabalıklaşmadan dünyaca meşhur Ölüdeniz Kumburnu Plajı’nda yüzebilmek. Bu plaj yaklaşık saat 09.30 - 10.00’a kadar sakin oluyor, daha sonraki saatlerde istemeyeceğimiz bir kalabalık oluşmaya başlıyor. Bol ağaçlıklı tepelerle çevrelenmiş, havuz gibi dingin bir denize sahip olan Ölüdeniz’de yüzerken Babadağ’ın zirvesinden aşağıya süzülen rengarenk yamaç paraşütlerini de seyredebilirsiniz. Saat 09.30 civarında plajdan ayrılıyor ve Kumburnu’nun uzantısı olan Belcekız Plajı’na yürüyerek (buraya iniş yapan yamaç paraşütçülerini de görebiliriz) orada bizi bekleyen özel teknemize yerleşiyoruz. Teknemizle çok berrak bir deniz ve muhteşem manzaralar sunan Ölüdeniz Koyları’na açılarak gün boyu bol bol yüzüyoruz. Öğle yemeği teknemizde. (Tercihe göre balık, köfte veya tavuk, makarna, mezeler, çay, birer adet soğuk içecek) Tekne turumuzun sonunda Belcekız plajına dönüp aracımızla akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz. (3,5 yıldız kalitesinde muhafazakar Zehra Tatil Köyü veya Zehra Otel)
 

4. Gün (29 Ağustos Pazar) : KULEM BEACH - KAYAKÖY

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelden bavullarımızla ayrılıyor ve İslami hassasiyetlere uygun olarak düzenlenmiş özel bir plaj olan Kulem Beach’e gidiyoruz. Hanımlar için korunaklı özel bir alan ayrılmış olan bu plajın kalan kısmında ailece tesettür mayoları ile yüzebilirsiniz. Bu güzel ve huzurlu plajda birkaç saatimizi yüzerek, dinlenerek geçirdikten ve öğle yemeğini de aldıktan sonra duşları ve soyunma kabinlerini kullanarak kuru giysilerimize geçiyoruz. Daha sonra aracımızla tarihi Kayaköy’e hareket ediyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde Kayaköy’ün ıssız taş evlerinin arasında bir tarih yolculuğuna çıkıyor, güzel fotoğraflar çekiyoruz.

Kayaköy turu ile Fethiye programımızın sonuna geliyoruz. Misafirlerimizle Fethiye Otogar’da güzel anılarla vedalaşarak ayrılıyoruz. (Otogar’dan Havaş/Muttaş ile Dalaman Havaalanı 1 saat sürmektedir. Uçak ile dönecek olan misafirlerimizin dönüş biletlerini saat 20.00 ve sonrasına almaları uygun olacaktır.)

 

DAHİL

 • Fethiye Otogar’ında karşılamadan Fethiye Otogarı’na teslime kadar tur programında belirtilen tüm tur ve transferler (Üzeri/yanları açık turistik arazi aracı ile)
 • 3 gece 3,5 yıldız kalitesinde muhafazakar Zehra Tatil Köyü veya Zehra Otel’de konaklama
 • Otelde 3 açık büfe kahvaltı
 • 4 öğle yemeği (2’si teknelerde, 2’si özel koylarda set menü)
 • Otelde 3 açık büfe akşam yemeği
 • Özel tekne ile Ölüdeniz Koyları tekne turu
 • Özel tekne ile Fethiye Koyları tekne turu
 • Programda belirtilen tüm plaj, kamp alanı ve ören yeri giriş ücretleri (Kumburnu plajı, Faralya özel plaj, Kulem Beach, Kayaköy)
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Hijyen kiti
 • Worldventure Turizm profesyonel rehberlik hizmeti

HARİÇ

 • Fethiye’ye gidiş-dönüş ulaşım.
 • Yemeklerde menü haricinde ekstra olarak alınan yiyecek ve içecekler, kahve vs.
 • Şahsî harcamalar ve dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü harcama

 

ÜCRET

YETİŞKİN

 

ÇOCUK

 

2 kişilik odada kişi başı ücret

2450TL

0-2 Yaş

Ücretsiz

3 kişilik odada kişi başı ücret

2440TL

2-6 Yaş

1300TL

Tek kişilik odada kişi başı ücret

3750TL

7-12 Yaş

1875TL

*Çocuk ücretleri 2 yetişkin ile aynı odayı paylaşım durumunda geçerlidir. 0-2 yaş ücreti araçta koltuksuzdur. 0-6 yaş çocuk ücretleri yataksızdır.

 

İPTAL KOŞULLARI

 

 • Mücbir sebeplerle (salgın, savaş, olumsuz hava koşulları vb sebebi ile uçuş iptali, seyahat yasağı gibi) yapılan iptallerde ödenen ücret acenta tarafından aynen iade edilecektir.

Programın başlamasına;

 • 30 gün kalana kadar yapılan iptallerde ödemenin tamamı iade edilir.
 • 29 günden 15 gün kalana kadar yapılan iptallerde program bedelinin %35'inin, 15 gün ve daha az kalana kadar yapılan iptallerde program bedelinin %100'ünün acentaya ödenmesi gerekmektedir.
   

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR :

 • Kontenjan 22 kişi ile sınırlıdır.
 • Başvuru esnasında banka havalesi/EFT yolu ile ödemenin %50’si, en geç 25 Temmuz tarihine kadar da kalan kısmı alınır.
 • Konaklayacağımız otel İslamî hassasiyetlere göre düzenlenmiş, bey ve hanımlara özel ayrı havuzları bulunan, Fethiye’nin en güzel bölgelerinden birinde Babadağ’ın eteklerinde konumlanmış bir oteldir.
 • Otel, tekne ve koylarda alacağımız tüm yemekler helal sertifikalıdır. Tatil beldelerinin tamamında tüm tur tekneleri alkollü içecek bulundurmaktadır, biz turlarımızda bunların göz önünden kaldırılmasını sağlamaktayız. Uğrayacağımız özel koyların bazısında alkollü içecek bulunmaktadır, ancak sakin zamanlarını tercih edeceğimiz için bu anlamda rahatsız edici bir manzarayla karşılaşma olasılığımız çok düşüktür.
 • Misafirlerimizin tesettür mayosu giymeleri gerekmektedir. Teknelerimiz mümkün olduğunca en sakin koylarda demir atacaktır, ancak zaman zaman aynı koylara başka teknelerin de girip çıkması kaçınılmazdır. Araç ile gideceğimiz koylar, bölgedeki en sakin ve nezih koylardır, değilse de en sakin saatlerinde uğranacaktır, ancak az sayıda da olsa tercih etmediğimiz manzaralarla karşılaşmamız kaçınılmazdır.
 • Konaklayacağımız otel Covid19 Güvenlik sertifikalıdır.Kullanacağımız teknelerde ve araçlarda her tur öncesinde gerekli dezenfeksiyon önlemleri alınmaktadır. Tur boyunca genelgelerde belirtilen tüm önlemlere uyulacaktır. Turumuzdaki tüm yeme içme ve diğer aktiviteler açık alanda gerçekleştirilecektir, araçlarımız da açıktır. Bununla birlikte genel olarak mesafenin korunması ve yakın mesafede bulunulduğu durumda maske tedbiri alınması misafirlerimizden beklenmektedir.