FETHİYE MAVİ-YEŞİL TUR (5-9 Temmuz)

KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR.

1. Gün (5 Temmuz Pazartesi) : ÖLÜDENİZ, BABADAĞ, KELEBEKLER VADİSİ, FARALYA

Misafirlerimizle saat 10.30’da Fethiye Otogar’da buluşuyor ve üzeri açık aracımıza yerleşiyoruz. (Fethiye’ye uçak ile gelen misafirlerimiz Dalaman Havaalanı’ndan Havataş ile 1 saatte Fethiye Otogar’a ulaşabilirler. Bagaj alımı için geçen süre de düşünüldüğünde, Dalaman’a en geç saat 09.00’da inecek şekilde uçak saati tercihi yapılması gerekmektedir.) Dileyenlerin alışveriş yapabilmesi için bir markete kısaca uğradıktan sonra aracımızla Ölüdeniz bölgesinde panaromik bir tur atıyor, sonra Babadağ’ın eteklerinde tarihî Likya Yolu’nun başladığı noktaya aracımızla tırmanıyor, bu seyir noktasından Ölüdeniz’in yukarıdan muhteşem panaromik manzarasını seyrediyor, fotoğraflıyor ve rehberimizin bölge hakkındaki anlatımlarından istifade ediyoruz. Paket olarak ikram edeceğimiz etli ekmek ve ayrandan oluşan öğle yemeğini de bu güzel manzarayı izlerken aldıktan sonra bir tarafı masmavi deniz diğer tarafı ormanlık ve yer yer küçük yerleşim noktalarına rastlayacağımız Faralya kıyılarında kamp alanımıza doğru ilerliyoruz. Yolumuzun üzerinde Kelebekler Vadisi’ni panaromik olarak yukarıdan görebileceğimiz ve muhteşem fotoğraflar çekebileceğimiz noktada kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra 5,8km daha yol alıp kamp alanımıza ulaşıyoruz. Kamp alanımız; dünyaca meşhur Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu’nun tam ortasında, çam ağaçları, tertemiz berrak denizi, kayalıklı muhteşem manzaralı sahili ile sakin, küçük bir aile işletmesidir. Temiz 2 adet duş, 2 adet WC, ev yapımı yemeklerin hazırlandığı cafe, elektrik, su, dinlenmek için çardak vb imkanları ve çadır kurmak için ayrılmış yerler bulunmaktadır. Kamp alanımızda vereceğimiz çadır kurma eğitiminin ardından herkes çadırlarını kurup eşyalarını yerleştiriyor. Hemen ardından 4 gece evimiz olacak olan bu güzel koyda yüzmek için serbest zaman veriyoruz. Açık havada bize özel hazırlanan lezzetli akşam yemeği ve çay keyfinin ardından çadırlarımızda uykuya çekiliyoruz. (3-4 kişilik Husky 4 Mevsim çadırlar ve herkese birer adet mat acentemiz tarafından sizlere verilecektir. Hijyenik sebeplerden dolayı uyku tulumlarını misafirlerimiz kendileri getireceklerdir.)

2.Gün (6 Temmuz Salı) : ÖLÜDENİZ KUMBURNU PLAJI VE ÖLÜDENİZ KOYLARI TEKNE TURU

Sabah kahvaltı yapmadan kamp alanından saat 08.00’de aracımızla Ölüdeniz Kumburnu Plajı’na hareket ediyoruz. Bugün kahvaltımızı teknede alacağız ve tekneye binmeden önce de henüz kalabalıklaşmadan dünyaca meşhur Ölüdeniz Kumburnu Plajı’nda yüzeceğiz. Bol ağaçlıklı tepelerle çevrelenmiş plajda yüzerken Babadağ’ın zirvesinden aşağıya süzülen rengarenk yamaç paraşütlerini de seyredebilirsiniz. Saat 09.30 civarında kalabalıklaşmaya başlayan koydan ayrılıyor hemen yakındaki, Kumburnu’nun uzantısı olan Belcekız Plajı’na yürüyerek (buraya iniş yapan yamaç paraşütçülerini de görebiliriz) orada bizi bekleyen özel teknemize yerleşiyoruz. Teknede alacağımız kahvaltının ardından gün boyu muhteşem Ölüdeniz koylarında yüzüyoruz. Öğle yemeği teknemizde. (Balık, makarna, mezeler, çay, birer adet soğuk içecek) Saat 17.30 civarında Belcekız plajına dönüp aracımızla akşam yemeği ve konaklama için kamp alanımıza varıyoruz.

3.Gün (7 Temmuz Çarşamba) : KABAK KOYU TREKKİNG

Kamp alanımızda alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimizle rehberimiz eşliğinde Kabak Koyu’na doğru güzel bir doğa yürüyüşüne çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek olan 5km’lik doğa yürüyüşümüz sırasında harika manzaralar içinde 3km kadar düz, 1,5-2km kadar hafif tırmanış şeklinde ilerleyerek meşhur Kabak Koyu’na ulaşacağız.

Kabak Koyu’nun kalabalık olacağını düşündüğümüz için burada yüzme planı yapmıyoruz, ancak uygun ortam bulursak zevkle değerlendiririz tabii J Dönüşü dileyen misafirlerimiz yürüyerek yapabilir, yürümek istemeyen misafirlerimiz için araç planlanmış olacaktır ve araçla yaklaşık 10dk sonra kamp alanına varılmış olacaktır. Öğle yemeğini kamp alanımızda aldıktan sonra günün kalan kısmını güzel koyumuzda yüzerek, tertemiz berrak denizin, ormanın, kuşların ve böcek seslerinin, kısacası huzur ve mutluluğun tadını çıkartarak geçiriyoruz. Akşam yemeği kamp alanımızda. Akşam kamp ateşi etrafında çay keyfi sonrası konaklama çadırlarımızda.

4.Gün (8 Temmuz Perşembe) : FETHİYE KOYLARI TEKNE TURU

Kamp alanımızda alacağımız sabah kahvaltısının ardından saat 09.30’da aracımızla Fethiye marinaya hareket ediyoruz.

Marinada bizi bekleyen özel teknemize geçip, bu nezih tatil beldemizin muhteşem koylarında yüzerek günümüzü keyifle geçiriyoruz. Öğle yemeği teknede. (Tercihe göre balık, köfte veya tavuk, makarna, mezeler, birer adet soğuk içecek, çay) Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak banana, deniz yatağı gibi deniz aktiviteleri ile gününe biraz daha adrenalin katabilir. Saat 17.30 civarında turumuzu tamamlayıp tekneden iniyor ve bizi bekleyen aracımızla kamp alanımıza hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve kamp ateşi başında çay eşliğinde muhabbet sonrasında konaklama kamp alanımızda.

5. Gün (9 Temmuz Cuma) : FARALYA - KAYAKÖY

Kamp alanında alacağımız kahvaltı sonrası dileyenlerin son kez bu muhteşem koyda yüzebilmesi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra çadırlarımızı topluyor ve köyde kılınacak Cuma namazının ardından kamp alanımızdan ayrılıyor ve tarihi Kayaköy’e varıyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde Kayaköy’ün ıssız taş evlerinin arasında bir tarih yolculuğuna çıkıyoruz. Kayaköy’ün meşhur gözlemesinden misafirlerimize ikram ettikten sonra Fethiye Otogar’a hareket ediyoruz. Siz değerli misafirlerimizi Fethiye Otogar’a bırakarak güzel anılarla vedalaşıyoruz. (Otogar’dan Havaş/Muttaş ile Dalaman Havaalanı 1 saat sürmektedir. Uçak ile dönecek olan misafirlerimizin dönüş biletlerini saat 20.00 ve sonrasına almaları uygun olacaktır.)

 

 

 

DAHİL

 • Fethiye Otogar’ında karşılamadan Fethiye Otogarı’na teslime kadar tur programında belirtilen tüm tur ve transferler (Üzeri/yanları açık turistik arazi aracı ile)
 • 4 gece Faralya’da (Kelebekler Vadisi’ne yakın) nezih ve sakin bir kampingde çadırda konaklama ücreti (Duş, WC, elektrik, cafe-restoran imkanları vardır.)
 • Husky 4 Mevsim Çadır, mat (Acentamız tarafından verilecek olan çadırlar 3-4 kişiliktir. Herkese birer adet mat da verilecektir.Uyku tulumlarını hijyenik hassasiyetten dolayı misafirlerimiz kendileri getirecektir.)
 • 4 kahvaltı (1’i teknede serpme kahvaltı, 3’ü kamp alanındaki açık hava cafede açık büfe kahvaltı)
 • 5 öğle yemeği (2’si teknelerde, 1’i kamp alanında, 2’si yolda)
 • 4 akşam yemeği (Kamp alanında açık hava cafede 5-6 çeşitten oluşan yemek ve 1 adet soğuk içecek)
 • Tekne ve kamp alanında çay ikramları
 • Özel tekne ile Ölüdeniz Koyları tekne turu
 • Özel tekne ile Fethiye Koyları tekne turu
 • Programda belirtilen tüm plaj, kamp alanı ve ören yeri giriş ücretleri
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Worldventure Turizm profesyonel rehberlik hizmeti

HARİÇ

 • Fethiye’ye gidiş-dönüş ulaşım.
 • Yemeklerde menü haricinde ekstra olarak alınan yiyecek ve içecekler, kahve vs.
 • Uyku tulumu
 • Şahsî harcamalar ve dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü harcama

ÜCRET

 

YETİŞKİN

 

 

ÇOCUK

 

Çadırda 2 kişi konaklamada kişi başı ücret

1950TL

0-2 Yaş

Ücretsiz

Çadırda 3 kişi konaklamada kişi başı ücret

1900TL

2-6 Yaş

1850TL

Çadırda tek kişi konaklamada kişi başı ücret (çadır müsaitliği varsa)

2050TL

7-12 Yaş

Yetişkin ücreti

*0-6 yaş çocuk ücretleri 2 yetişkin ile aynı çadırı paylaşım durumunda geçerlidir. 0-2 yaş ücreti araçta koltuksuzdur.

* Çadırlar max 4 kişilik olmakla birlikte rahatlık açısından aynı çadırda 4 yetişkin tavsiye etmiyoruz, 2 yetişkin ve 2 küçük çocuk olabilir.


İPTAL KOŞULLARI

 • Mücbir sebeplerle (salgın, savaş, olumsuz hava koşulları vb sebebi ile uçuş iptali, seyahat yasağı gibi) yapılan iptallerde ödenen ücret acenta tarafından aynen iade edilecektir.

Programın başlamasına;

 • 30 gün kalana kadar yapılan iptallerde ödemenin tamamı iade edilir.
 • 29 günden 15 gün kalana kadar yapılan iptallerde program bedelinin %35'inin, 15 gün ve daha az kalana kadar yapılan iptallerde program bedelinin %100'ünün acentaya ödenmesi gerekmektedir.

 

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR :

 • Kontenjan 20 kişi ile sınırlıdır.
 • Başvuru esnasında banka havalesi/EFT yolu ile ödemenin %50’si, en geç 5 Haziran tarihine kadar da kalan kısmı alınır.
 • Tekne ve koylarda alacağımız tüm yemekler helal sertifikalıdır. Tatil beldelerimizin tamamında tüm tur tekneleri alkollü içecek bulundurmaktadır, biz turlarımızda bunların göz önünden kaldırılmasını sağlamaktayız. Kamp alanımızdaki aile işletmesi alkol bulundurmaktadır, ancak burası gidiş gelişi zor olan ve herkesin uğrak yeri olmayan küçük sakin bir koy olup, gezilerimizi de hafta içine planladığımız için, her yıl olduğu gibi bizden başka çok az sayıda insan olacağını, belki de kimsenin olmayacağını düşünüyoruz.
 • Fethiye’nin birçok koyu gibi konaklayacağımız koy da taşlık ve kayalıktır, kumsal bulunmamaktadır.
 • Misafirlerimizin tesettür mayosu giymeleri gerekmektedir. Teknelerimiz mümkün olduğunca en sakin koylarda demir atacaktır, ancak zaman zaman aynı koylara başka teknelerin de girip çıkması kaçınılmazdır. Araç ile gideceğimiz koylar, bölgedeki en sakin ve nezih koylardır, değilse de en sakin saatlerinde uğranacaktır, ancak az sayıda da olsa tercih etmediğimiz manzaralarla karşılaşmamız kaçınılmazdır.
 • Konaklayacağımız kamp alanının ortak kullanım alanlarında, teknelerde ve araçlarda her tur öncesinde gerekli dezenfeksiyon önlemleri alınmaktadır. Tur boyunca da genelgelerde belirtilen tüm önlemlere uyulmaktadır.
 • Verilecek eğitim sonrasında çadırların kurulumu, kamp süresince zarar vermeden kullanımı, kamp bitiminde de gerekli temizliğinin yapılarak sökülmesi, düzgünce paketlenmesi, parçaların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi misafirlerimizin sorumluluğundadır. Verilen malzemelerde oluşabilecek bir hasar veya parçasının kaybolması gibi durumlarda misafirimiz zararı tazmin etmekle yükümlüdür.
 • Çadırların fermuarı sürekli kapalı tutulduğunda içeri sinek-böcek girmez, tül benzeri kumaştan havalandırma kapı ve pencereleri vardır. Dileyen ayrıca sinek-böcek kovucu solüsyon getirebilir.