ORTA AVRUPA TURU (17-21 Kasım)

MACARİSTAN-AVUSTURYA-SLOVAKYA-ÇEKYA (4 Ülke)

Prag – Viyana – Bratislava – Estergon – Budapeşte Pecs Mohaç – Zigetvar

ÇEKYA & AVUSTURYA & SLOVAKYA & MACARİSTAN (4 ÜLKE)

Prag – Viyana – Bratislava – Estergon – Budapeşte Pecs Mohaç – Zigetvar (8 Şehir)

 

1.Gün (17 Kasım Çarşamba) : İSTANBUL - PRAG

Yeni İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Giden Yolcu Salonu THY bankosunda saat 04:30’da buluşma. THY’nin TK1767 sefer sayılı 06:55 uçuşu ile Prag’a hareket ediyoruz. Varış: 08:30. Rehberimiz tarafından karşılanmayı müteakip şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik Prag şehir turumuzda; Prag Kalesi, Noel Baba Kilisesi, Eski Belediye Binası, Rudolfinium, Paris Caddesi, Astoronomik Saat Kulesi, Clementinum Manastırı, IV.Charles Köprüsü göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (4* NH Prague City Hotel, 4* EA Downtown Hotel, 4* Theatrino Hotel, 4* Three Crowns Hotel vb.)

2.Gün (18 Kasım Perşembe) : PRAG - VİYANA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Viyana’ya hareket ediyoruz. Viyana şehir turumuzda; sıra dışı mimarisi ile Hundertwasser Evleri, Stephans Katedrali, Ring Caddesi, Kartner Caddesi, Opera Binası, Hofburg Sarayı, Müzeler Meydanı görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. (4* Novum Kavalier Hotel, 4* Bellevue Hotel, 4* Eventhotel Pyramide, 4* Simm’s Hotel vb.)

3.Gün (19 Kasım Cuma) : VİYANA - BRATİSLAVA - BUDAPEŞTE

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan eski şehir meydanında yürüyerek yapılacak şehir turunu müteakip; Macaristan’a doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız tarihi şanlı Estergon Bölgesi ve Kalesi. Estergon turumuz sonrası Visegrad Kasabası ve Visegrad Kalesi'ni rehberimizin anlatımları ile dışarıdan görmeyi müteakip; Macaristan’a ait ucuz hediyelik eşya ve yerel ürünleri bulup pazarlıkla alışveriş yapabileceğimiz Szentendre Kasabası'na gidiyoruz. Gezimizin ardından Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Varışta akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. (4* Belvedere Hotel, 4* Mercure Buda Hotel, 4* Verdi Grand Hotel vb.)

Önemli Not : Şu an için Türk vatandaşları dijital aşı sertifikası ibrazı ile Slovakya'ya girebilmektedir. Ancak Slovakya, pandemi tedbirleri kapsamında anlık kararlar alabilmektedir. Tur tarihinde Türk vatandaşları Slovakya'ya kabul edilmezse; Slovakya'ya uğramadan direkt Macaristan'a geçilecektir.

4.Gün (20 Kasım Cumartesi) : BUDAPEŞTE - PECS - BUDAPEŞTE

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Pecs şehrine hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası, Pecs şehrinde kiliseye çevrilen ancak tepesine dikilen haçın ve içine ilave edilen kilise müştemilatının yanı sıra üzerinde Kelime-i Tevhid’i ile mihrabının hala korunduğu Gazi Kasımpaşa Camisi ile müze olan ancak son zamanlarda tamir edilerek ufak bir kısmında ibadete izin verilen Yakovalı Hasan Paşa Camisi (dışarıdan) ziyaretlerini gerçekleştirip Zigetvar’a hareket ediyoruz (35km). İlerlemiş yaşına rağmen Kanuni’nin fethi için ordunun başında sefere çıktığı Zigetvar Kalesi’nin (açıksa), müze yapılan Sultan Süleyman Camisi (açıksa) ve Kanuni’nin temsili mezarının bulunduğu Türk - Macar Dostluk Parkı'nın görülmesinin ardından Mohaç’a hareket ediyoruz (80km). Mohaç Ovası’nda Mohaç Harbi’nin tasvir edildiği açık hava müzesinin görülmesinin ardından Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. (4* Belvedere Hotel, 4* Mercure Buda Hotel, 4* Verdi Grand Hotel vb.)

5.Gün (21 Kasım Pazar) : BUDAPEŞTE - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Budapeşte panoramik şehir turumuzda Gül Baba Türbesi (açıksa), Galiçya Şehitliği (açıksa), Buda (Budin) Kalesi, bir zamanlar Büyük Cami ismi ile minaresinden ezanlar okunan Mathias Kilisesi, Balıkçılar Kulesi, Buda Sarayı, Kasım Paşa, Veli Bey ve Orta Hisar Kuleleri, Arnavut Abdurrahman Abdi Paşa Mezarı, Akıncılar Şehitliği, Kahramanlar Meydanı, Opera Binası, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 odalı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, Erszebet Köprüsü, Zincirli Köprü, Gellert Tepesi ve Citadella görülecek yerler arasındadır. Budapeşte gezimizin ardından saat 17:30 da Budapeşte Havalimanı’nda oluyoruz. THY’nin TK1038 sefer sayılı 20:10 uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varış: 23:15.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • THY ile İstanbul-Prag ve Budapeşte-İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 4 gece 4* otellerde konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltıları otelde, set menü akşam yemekleri otelde veya restoranlarda
 • Estergon Kalesi, Mohaç Müzesi, Gazi Kasım Paşa Camisi, Zigetvar Kalesi giriş ücretleri
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Schengen vizesi ve hizmet bedeli: Kişi başı 105EUR vize başvuru merkezine ödenen ücret + (istenirse) pasaport kargo ücreti + (istenirse) 35EUR vize danışmanlık hizmet bedeli (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.)
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler
 • PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar
 • 50TL yurt dışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

ÜCRET

YETİŞKİN

ÇOCUK

İki kişilik odada kişi başı

950€

0-2 Yaş

150€

Üç kişilik odada kişi başı

945€

2-10 Yaş

880€

Tek kişilik odada kişi başı

1020€

10-12 Yaş

825€

* 0-10 Yaş çocuk fiyatları yataksızdır.
* Ödemeler EFT/Havale veya Kuveyttürk kredi kartına vade farksız 3 taksit şeklinde yapılır.

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

 • BU TURUMUZDA AŞI ŞARTI VARDIR.

Çekya, Avusturya, Slovakya ve Macaristan sadece tam aşılanmış kişileri ülkelerine kabul etmektedir.

Türkiye'de uygulanan aşılardan sadece BIONTECH aşısı kabul edilmektedir.

Tam aşılanmış olmak için 2. doz aşınızın üzerinden en az 14 gün geçmesi gerekmektedir.

 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
 • Rehberimiz, acentemizin onayı ile tur programında değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
 • Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde acente tarafından tur iptal edilebilir. Böyle bir durumda son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.
 • Vizeli turlara katılacak misafirlerimizin iptal ve iade koşullarını okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Şirketimiz aracılığıyla yapılan vize başvurularında şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Vize hizmetimiz danışmanlık, randevu alımı, gerekli evrak bilgilendirmesi, evrak düzeni ve teslimi gibi hizmetleri içermektedir. Vizenin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur ücretinin iadesinde iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Havayolu şirketlerinde sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Yolcunun herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal, iade veya değişiklik yapılamaz.
 • Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşlarında yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak ayrı iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yurt dışı bileti ile birlikte tek bilette düzenlenen bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hat uçuşunda oluşabilecek gecikme vs. durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme ihtimalini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşlarında yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak ayrı iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yurt dışı bileti ile birlikte tek bilette düzenlenen bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hat uçuşunda oluşabilecek gecikme vs. durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme ihtimalini kabul ederek geziyi satın almıştır.