UKRAYNA TURU (KİEV & LVİV) -Vizesiz Pasaportsuz-

27-31 EKİM

15 EYLÜL'E KADAR 100€ İNDİRİM!

27 Ekim Çarşamba : İSTANBUL - ANKARA

Saat 15.45’te İstanbul Anadolu yakasında belirleyeceğimiz bir noktadan misafirlerimizin özel aracımızla alınması ve Ankara Esenboğa Havaalanı’na hareket, havaalanına varış ve bagaj işlemleri.

1.Gün (28 Ekim Perşembe) : ANKARA - KİEV

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Pegasus Hava Yolları PC1722 sefer sayılı saat 00.05 uçağı ile Kiev’e hareket. Yerel saat ile 02.15’te Kiev Havaalanı’na varış. Havaalanından özel aracımızla otelimize hareket, odalarımıza yerleşme ve istirahat. (4* President Hotel Kyiv vb.)

Otelimizde geç bir kahvaltı sonrası rehberimiz eşliğinde Kiev yürüyüş turumuza başlıyoruz. 4. yüzyılda kurulan antik kentte, farklı dönemlerden kalan eski kiliseler, Sovyet binaları, modern gökdelenler ve canlı bir yaşam ritmi göreceğiz. Antik Kiev'e giriş kapısı olan Golden Gate (içeri girilecek), Sofya Katedrali (içeri girilecek), Khreshchatyk Caddesi, özgürlük ve protestoların sembolü olan Bağımsızlık Meydanı (Maidan Nezapezhnosti), ünlü Lyadsky Kapısı, Kiev Kurucuları Anıtı, Bağımsızlık Anıtı ve Bessarabsky Pazarı yürüyüş turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeği için serbest zaman sonrasında otelimize geçerek odalarımıza yerleşme ve abdest-namaz için serbest vakit veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Kiev'i yürüyerek keşfetmeye devam ediyoruz. Myckhailivksy Katedrali, Dışişleri Bakanlığı'nın anıtsal binası, Andriivksa Kilisesi ve Andriivsky yokuşu (Andriivsky uzviz), buralarda yer alan esnaf, sanat eserleri, müzeler, restoranlar, kafeler ve tiyatrolar, Kontraktova Meydanı, burada 17. yüzyılda kurulan Kyivo Mogylianska Akademisi ve akademiye ait bazı anıtlar (Grygory Skovoroda - Ukraynalı filozof) panoramik olarak (dışarıdan) göreceğimiz yerler arasında. Helal yemek sunan bir restoranda akşam yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrasında sonrasında yürüyerek şehir merkezinde bulunan otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde. (4* President Hotel Kyiv vb.)

2.Gün (29 Ekim Cuma) : KİEV - LVİV

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası bavullarımızı otelin bize gösterdiği bölüme bırakarak rehberimiz eşliğinde Kiev’deki 2. gün turumuza başlıyoruz.

İlk göreceğimiz yer, 105m derinliği ile dünyanın en derin metro istasyonu olan Arsenalna Metro İstasyonu. Buradan, ünlü Mağaralar Manastırı Lavra’nın (Peçerskaya Lavra) bulunduğu bölge olan Pechersk'e geçiyoruz. UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan ve pek çok kilise, manastır ve mimari yapıdan oluşan bir Ortodoks manastır kompleksi olan Lavra, 11. yüzyılda inşa edilmiş. Türkçe rehberimizin yanısıra yerel rehberimizin de eşlik edeceği Peçerskaya Lavra gezimiz sonrasında metroya tekrar binerek Arsenalna istasyonuna dönüyoruz ve Kiev’in en iyi restoranlarının bir arada bulunduğu Kyiv Food Market’ta öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.

Serbest zaman sonrasında aracımızla gideceğimiz Mariinsky Parkı’nın sakin bir köşesinde namazlarımızı kıldıktan sonra parkı ve Mariinsky Sarayı’nı gezeceğiz.

Mariinsky Parkı, Kiev şehrinin en popüler parklarından biri. Parkın içerisinde 1744-1752 seneleri arasında Rus imparatoriçesi Elizaveta Petrovna tarafından yaptırılan dönemin ünlü mimarı Francesco Bartolomeo Rastrelli imzalı Mariinsky Sarayı yer alıyor. Barok tarzdaki bu saray cumhurbaşkanının Kiev’deki resmi tören evi. 19. yüzyıl başlarında bir dizi yangın ile hasar gören bina yıllar içinde aslına uygun olarak restore edilmiş.


Burası günümüzde başkan ziyaretleri, uluslararası konferanslar ve resmi resepsiyonlarda kullanılıyor. Türkçe rehberimizin yanısıra yerel rehberimizin de eşlik edeceği saray gezimiz sonrasında akşam yemeği ve için helal yemek sunan bir restoranda serbest zaman veriyoruz.

Yemek sonrası, gece treni ile yataklı vagonlarda Lviv’e yolculuk yapmak üzere bavullarımızı alarak aracımızla tren istasyonuna transfer oluyoruz. 4 kişilik yataklı kompartımanlarda uyuyarak geçireceğimiz bir yolculukla Lviv şehrine hareket ediyoruz.

3.Gün (30 Ekim Cumartesi) : LVİV

Sabah erken saatlerde Lviv'e varış. Tren istasyonundan aracımızla otele transfer, bagajların resepsiyonda bize gösterilen yere bırakılması (odalara giriş saati gelmediği için giriş yapılmayacak) ve otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Lviv şehri yürüyüş turumuza başlıyoruz.

Ukrayna'nın batı bölümünde yer alan Lviv şehri, klasik ve güzel bir Orta Avrupa şehri görünümündedir. Lviv, Polonya sınırına yalnızca 82 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Bu Ortaçağ şehrindeki yürüyüşümüzde rehberimiz eşliğinde dışarıdan göreceğimiz yerler arasında Opera Binası, Ermeni Mahallesi, bu mahallede bulunan meşhur Virmenska Caddesi, Ermeni Katedrali, sanat galerileri, çeşit çeşit dükkanları, sokak sanatçıları ve restoranları, daha sonra Latin Katedrali, Boim Şapeli, Lviv Belediye Binası ve ünlü Rynok Meydanı’nı (Pazar Meydanı) sayabiliriz.

Öğle yemeği ve namaz için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Pototsky Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra çikolataları ile ünlü bu şehirde, dileyenlerin alışveriş yapabileceği bir el yapımı çikolata fabrikasına uğruyoruz.

Helal yiyecekler bulabileceğimiz bir restoranda alacağımız akşam yemeği sonrasında otelimize geçiyoruz. Geceleme merkezdeki otelimizde. (4* Swiss Hotel Lviv vb.)

4.Gün (31Ekim Pazar) : LVİV - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası bavullarımızı otelin bize gösterdiği bölüme bırakarak rehberimiz eşliğinde Lviv’deki 2. gün turumuza başlamak üzere rehberimiz eşliğinde aracımıza geçiyoruz.

İlk durağımız Lychakiv Mezarlığı. Bu mezarlık, dünyanın en çok ziyaret edilen, adeta bir müze görünümündeki mezarlıklarından biridir. 18. yüzyıla ait ve her yarafı heykeller, çeşitli sanat eserleri ile dolu bu mezarlıkta çok sayıda sanatçı, yazar, bilim adamı ve şehrin önde gelenlerinin mezarı bulunuyor.

Lychakiv turu sonrası Shevchenka Bulvarı’nda öğle yemeği, namaz ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz.

Sebest zaman sonrası şehrin en eski ve güzel parklarından Ivan Franko Parkı veya şehri yüksekçe bir tepeden görebileceğimiz Vysoky Zamok'ta bir gezinti yapıyor ve sonrasında otelimize yürüyerek bavullarımızı alıyor, aracımızla havaalanına transfer oluyoruz.

Türk Hava Yolları TK444 sefer sayılı saat 21.25 uçağı ile İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 00.30’da İstanbul Havalimanı’na varış.

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Pegasus Hava Yolları Ankara – Kiev ve Türk Hava Yolları Lviv-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • İstanbul-Ankara Esenboğa Havalimanı arası transfer
 • 4* merkezî otellerde 3 gece konaklama
 • Otellerde 4 sabah kahvaltısı
 • Kiev – Lviv arası yataklı vagon bileti (4 kişilik kompartımanlarda)
 • Programda belirtilen tüm tur ve transferler (ekstra tur yoktur)
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri (Golden Gate, Sofia Katedrali, Mağaralar Manastırı Lavra, Mariinski Sarayı, Pototsky Sarayı, Lychakiv Mezarlığı )
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yerel rehberlik hizmeti bedeli
 • Lüks araçla transferler (Kişi sayısına göre minibus, midibüs veya otobüs)
 • Konaklama vergileri
 • Covid19 kapsamlı yurtdışı seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV
 • Acenta yetkilisinin tura refakati

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • PCR test ücretleri vb pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Kişisel harcamalar, otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.) bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
   

ÜCRET

YETİŞKİN

ÇOCUK

İki kişilik odada kişi başı

715€ 615€

0-2 Yaş

50€

Üç kişilik odada kişi başı

705€ 605€

2-12 Yaş

500€ 430€

Tek kişilik odada kişi başı

785€ 685€

* Çocuk fiyatları iki yetişkin ile aynı odada konaklama koşuluyla geçerlidir.

* 0-12 Yaş çocuk fiyatları yataksızdır.

*100€ indirim, 15 Eylül tarihine kadar ödemelerde geçerlidir.

 

BAŞVURU ve ÖDEME

 • Ödemenin %50’si kayıt sırasında banka havalesi yolu ile alınır. Kalan miktar, en geç 3 Ekim tarihinde hepsi tamamlanmış olacak şekilde yine banka havalesi yolu ile alınır.
 • Uçak bileti fiyatları havayolu şirketlerinin verdiği tarihe kadar geçerlidir. (9 Eylül saat 09.00) Daha sonra yapılan başvurularda bilet fiyatlarındaki artış misafirimize yansıtılır.

 

İPTAL KOŞULLARI

Seyahatin başlamasına;

 • 30 gün kalana kadar yapılan iptallerde (sağlayıcı firmaya ödenmiş ise) sadece uçak, tren ve gemi biletlerinin,
 • 29 günden 15 gün kalana kadar yapılan iptallerde program bedelinin %35'inin,
 • 15 günden sonra program bedelinin %100'ünün acentaya ödenmesi gerekmektedir.

 

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Rehberimiz, acentemizin onayı ile tur programında değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
 • Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde acente tarafından tur iptal edilebilir. Böyle bir durumda son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acentemiz tarafından iletilecektir.
 • Vizeli turlara katılacak misafirlerimizin iptal ve iade koşullarını okuyup vizelerinin yetişeceği
 • Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşlarında yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak ayrı iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yurt dışı bileti ile birlikte tek bilette düzenlenen bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hat uçuşunda oluşabilecek gecikme vs. durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme ihtimalini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • Ukrayna makamlarınca alınan karar doğrultusunda, 9 Haziran 2021 tarihinden itibaren yabancıların Ukrayna’ya girişlerinde aşağıdaki belgelerden birini ibraz etmeleri gerekmektedir :

- Girişten önceki son 72 saat içerisinde yapılmış negatif SARS-CoV-2 PCR test sonucu

- Girişten önceki son 72 saat içerisinde yapılmış negatif QR kodlu hızlı antijen testi sonucu

- Dünya Sağlık Örgütünün acil kullanım listesinde yer alan Covid-19 aşılarından birinin ikinci dozunun yapıldığına dair resmi belge (belgede, kişinin adı, soyadı, doğum tarihi, cinsiyeti, uyruğu, imzası, pasaport numarası, aşı adı, aşı tarihi, aşı markası ve seri numarası, aşı vuran doktorun imzası ve mührü yer alacaktır)

- 12 yaşından küçük çocuklar test ve aşı gereksiniminden muaftır.

 • Türkiye Cumhuriyeti ile Ukrayna arasında imzalanan Vize Muafiyeti Anlaşması kapsamında Türk vatandaşları, geçerli pasaport veya yeni nesil çipli ve fotoğraflı T.C. Kimlik Kartlarıyla vizesiz olarak Ukrayna’ya seyahat edebilmektedirler.
 • Ukrayna mevzuatı uyarınca, ülkeye girişte geçerli pasaport veya çipli ve fotoğraflı T.C. Kimlik Kartına ilaveten aşağıda kayıtlı bilgi ve belgeler de istenmektedir:
  • Seyahat için yeterli miktarda döviz bulundurulması/ belgelenmesi (Hesaplama: Kalış süresine ilave 5 gün daha eklenir. Her gün için kişi başı günlük 50 ABD Doları bulundurulmalıdır. Örnek: Kişi Ukrayna’da 3 gün kalacak ise (3+5) x 50 Dolar = 400 Dolar tutarındaki paranın ibraz edilmesi gerekmektedir. Kredi kartı ibrazı veya banka hesaplarında mevcut tutarlar kabul edilmemektedir.)
  • Acentamız tarafından sağlanacak uçak bileti, otel faturası vb. Seyahatinize dair belgeler
  • Giriş evraklarının eksiksiz olması ülkeye giriş garantisi sağlamamaktadır. Ukrayna makamlarınca giriş kapılarında yapılan kontroller esnasında girişe izin verilmemesi mümkün olabilmektedir. Girişine izin verilmeyen kişiler, Ukrayna’ya gelirken kullandıkları havayolu şirketinin ilk müsait uçağıyla geldikleri ülkeye geri gönderilmektedir.